Haberler

20 Nisan 2022

TİKA'dan Bangladeş'te Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’te gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında Barisal iline bağlı Babuganj ve Gournadi ilçelerinde temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 1.000 adet gıda kolisi dağıtıldı.

TİKA tarafından daha önce Bangladeş’in kuzeyinde yer alan Saidpur ve Lalmonirhat illerinde gerçekleştirilen gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirilmişti. 2022 Ramazan Programları kapsamında bu kez ülkenin gelir düzeyi en düşük bölgelerinden biri olan Barisal iline bağlı Babuganj ve Gournadi ilçelerinde temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 1.000 adet gıda kolisi dağıtımı daha gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa Babuganj ve Gournadi ilçelerinin belediye başkanlarının yanı sıra bölgedeki çok sayıda yerel yönetici, kamu görevlisi ve basın mensubu da katıldı. Programda Türkiye ve Bangladeş halkları arasında çok öncelere dayanan kardeşlik bağlarına ve iki ülke arasında gittikçe gelişen ve derinleşen ilişkilere de değinildi. Dağıtılan gıda kolilerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren bölge halkı ve idareciler Türkiye Cumhuriyeti'ne ve halkına teşekkürlerini iletti.

Ramazan ayında dağıtılan gıda yardımları ve gerçekleştirilen iftar programlarıyla dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine destek olan TİKA, Ramazan ayı boyunca Bangladeş’teki kardeş sofralarında yer almaya devam edecek.

Sonraki Haber

TİKA’nın Ramazan Programları Etiyopya'da Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan Programı kapsamında Etiyopya'da ihtiyaç sahibi ailelere 15 ton gıda malzemesi dağıttı. Başkent Addis Ababa’ya 125 km uzaklıktaki Dera adlı küçük bir kasabada, 3-13 yaş arası toplam 450...