Haberler

20 Nisan 2022

TİKA’nın Ramazan Programları Etiyopya'da Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan Programı kapsamında Etiyopya'da ihtiyaç sahibi ailelere 15 ton gıda malzemesi dağıttı.

Başkent Addis Ababa’ya 125 km uzaklıktaki Dera adlı küçük bir kasabada, 3-13 yaş arası toplam 450 yetim çocuğun eğitim gördüğü Yetim Çocuklar Bakım Merkezinde (Yetim Children Care Center) yapılan dağıtımda, yetim ailelerine un, pirinç, ayçiçeği yağı ve hurmadan oluşan 15 ton gıda malzemesi dağıttı.

TİKA Etiyopya Koordinatörü Cengiz Polat burada yaptığı açıklamada, Etiyopya'nın Oromiya eyaletinde yardım faaliyetinde bulunduklarını belirtti. Polat, "Başkent Addis Ababa'ya 125 kilometre uzaklıktaki Dera adlı küçük bir kasabada un, pirinç, ayçiçeği yağı ve hurmadan oluşan 15 tonluk gıda yardımını yetim aileleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu rahmet ayında milletimizin gönlünden kopan yardımları dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak suretiyle bu güzel vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Yetim Çocuklar Bakım Merkezine de yardım yapıldığı bilgisini paylaşan Polat, zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren yetimlere çeşitli hediyeler verildiğini ve 1000 kişilik iftar düzenlendiğini söyledi.

Sonraki Haber

TİKA, Bangladeş’te Öğrenci ve Yetimlere İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Bangladeş’te gerçekleştirdiği Ramazan Programları kapsamında 1.500 öğrenciye iftar verildi. Bangladeş’in Cox’s Bazar İli’ne bağlı Ramu İlçesi’nde toplam 1.500 öğrenciye eğitim vermesinin yanı sıra 300 civarında yetime de ev sahipliği...