Haberler

27 Ekim 2021

TİKA'dan Bangladeş’te Su Kuyusu Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’in Barisal Vilayetine bağlı Babuganj, Gournadi ve Muladi ilçelerindeki 42 köyde toplam 42 derin su kuyusu açıldı.

Bangladeş’in en yoksul bölgelerinden biri olan ve başkent Dakka’ya yaklaşık 250 km mesafede yer alan Barisal İli’ne bağlı Babuganj, Gournadi ve Muladi ilçelerinde 42 köyde açılması planlanan su kuyusu projesi tamamlandı.

Her bir köyde en az 20-25 hanenin ortak kullanabileceği şekilde konumlandırılan ve ortalama 300 metre derinliğe sahip su kuyularının yapımı sayesinde binlerce Bangladeşli’nin temiz içme suyuna kolay erişimi sağlandı.   

Köy halkı ve yerel yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen törende, yerel halk ve yetkililer su kuyularının yapımı nedeniyle Türk milletine teşekkürlerini sundular.

Sonraki Haber

TİKA’dan Isık-Göl Devlet Üniversitesi’ne Türkçe Merkezi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kırgızistan'da K.Tınıstanov Isık-Göl Devlet Üniversitesi’nde Türkçe Merkezi kurdu. Kırgızistan’ın turizm bölgesi olan Isık-Göl’ün merkezi Karakol şehrinde bulunan ve bölgenin tek üniversitesi olarak 3000’den fazla öğrenciye eğitim sunan üniversitede Türkçe...