Haberler

28 Kasım 2015

TİKA'dan Arnavutluk'ta Engelli Çocuklara Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk Engelli Çocuklar ve Aileleri Derneği’ne malzeme desteğinde bulundu. Mazemeler, ihtiyaç sahibi olan 70 aileye dernek yetkilileriyle birlikte dağıtıldı.

TİKA, Arnavutluk'taki engelli çocuklara ve ailelerine ihtiyaçları doğrultusunda malzeme yardımında bulundu. Yardım vesilesiyle Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, yaptığı açıklamada, imkânlar dâhilinde TİKA'nın engelli çocuklara ve ailelerine yaptığı yardımlardan dolayı ihtiyaç sahiplerine verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getirmek suretiyle önemli bir sosyla projenin daha gerçekleştirildiğini ifade etti.  Yapılan yardımların, Arnavutluk halkının gönlündeki Türkiye sevgisini yeniden ortaya çıkardığına dikkate çeken Bayraktar, bu tür yardımların artması temennisinde bulundu.

TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin de TİKA olarak Arnavutluk'ta birçok alanda projeler gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sosyal projeler de hayata geçirdiklerini kaydetti. Bu bağlamda Arnavutluk Engelli Çocuklar ve Aileleri Derneği ile ortaklaşa yürüttükleri projeye de değinen TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin, "Çocuklarına kendi imkânlarıyla evlerinde bakan aileleri ziyaret ettiğimizde içinde bulundukları drumu bizzat yerinde gördük ve gerçekten yardıma muhtaç olduklarını tespit ettik" dedi. TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin, dernek yetkilileriyle sürekli iletişimde olduklarını belirterek, bundan sonra da ihtiyaç olması halinde bütün ihtiyaçlarınn karşılanması için çaba göstereceklerini söyledi.

2013 yılından itibaren ülkenin dört bir tarafındaki engelli çocuklara ve ailelerine destek olmaya çalıştıklarını belirten Arnavutluk Engelli Çocuklar ve Aileleri Derneği Başkanı Shefqet Taku ise gerçekleştirilen proje vesilesiyle Türkiye’ye minnettar olduklarını ifade ederek memnuniyetini dile getirdi. 

Sonraki Haber

Başbakan Yardımcılarının Görev Alanları Belli Oldu

64. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Başbakan Yardımcılarının koordinasyonundan sorumlu oldukları kurumlar belli oldu. Bu kapsamda Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurt Dışı Türkler Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Afet ve Acil...