Haberler

28 Kasım 2015

Başbakan Yardımcılarının Görev Alanları Belli Oldu

64. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Başbakan Yardımcılarının koordinasyonundan sorumlu oldukları kurumlar belli oldu. Bu kapsamda Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurt Dışı Türkler Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) sorumlu olacak.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Çankaya Köşkü'nde Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Kurtulmuş, yaptığı açıklamada Başbakan Yardımcılarının görevlerinin belli olduğunu belirterek: "Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş kamu diplomasisi ile ilgili kurumların koordinasyonundan sorumlu olacak. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ekonomiyle ilgili kurum ve kuruluşların koordinasyonundan sorumlu olacak. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan TİKA ve Yurt Dışı Türkler Başkanlığı gibi yurt dışıyla ilgili kuruluşların koordinasyonundan sorumlu olacak. Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, kamu kurumları ile hükümet arasındaki ilişkilerden sorumlu olacak. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ise Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilişkiler ve reform ve yatırımların koordinasyonundan sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak görevlerini sürdüreceklerdir" dedi.

Bu dağılıma göre Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a bağlı kurum ve kuruluşlar Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak kaydedildi.

Kaynak: AA

Sonraki Haber

Kolombiya’nın Su Ürünleri Ve Balıkçılık Alanlarında Kapasite Artırımına TİKA Desteği

Kolombiya Başkanlık Ajansı (APC) ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Türkiye’ye gelen Kolombiya Milli Su Ürünleri ve Balıkçılık Otoritesi (AUNAP) yetkililerinden oluşan heyete T.C. Tarım Bakanlığı’nın katkılarıyla Kapasite...