Haberler

11 Mayıs 2020

TİKA'dan Afganistan'daki Yetimlere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 15 Ramazan Dünya yetimler günü dolayısıyla Kabil’de bulunan Alaaddin Kız Yetimhanesinde İftar Programı düzenlendi.

TİKA tarafından her yıl yetimlere ve çeşitli toplum kesimlerine düzenlenen İftar programları bu yıl Pandemi Covid-19 virüs önlemleri kapsamında sadece yetimler için düzenlendi. TİKA, hijyen koşullarına son derece önem vererek düzenlediği programla yetimhanede kalan öğrenciler ile Ramazan ayının bereketini paylaştı.

TİKA Kabil Ofis Koordinatörü Zühtü ÇAL yaptığı açıklamasında “Bugün 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü. TİKA olarak her yıl yetimlere iftar programları düzenliyorduk. Bu yıl sınırlı şartlarla olsa bile yine yetimlerin yanında yer aldığımız için mutluyuz. Birkaç gün önce de yine Kabil’de bulunan Tayi Mesken Yetimhanesinde de bir iftar programı düzenledik. Bundan sonraki süreçte de yetimlerin yanlarında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Sonraki Haber

Peru’da Kovid19 Salgını ile Mücadeleye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Peru Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Ajansı (APCI) ile işbirliğinde Tumbes Bölge Hastanesine tıbbi ekipman desteğinde bulundu. Tıbbi ekipmanların teslimi törenine Peru Dışişleri Bakanı Gustavo Meza-Cuadra ve Tumbes Bölge...