Haberler

11 Mayıs 2020

Peru’da Kovid19 Salgını ile Mücadeleye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Peru Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Ajansı (APCI) ile işbirliğinde Tumbes Bölge Hastanesine tıbbi ekipman desteğinde bulundu.

Tıbbi ekipmanların teslimi törenine Peru Dışişleri Bakanı Gustavo Meza-Cuadra ve Tumbes Bölge Valisi Wilmer Florentino Dios Benites katıldı. Törende konuşan Dışişleri Bakanı Meza-Cuadra salgın ile mücadelede uluslararası işbirliğinin önemine değinerek, Peru’ya verilen destekten ötürü Türkiye’ye teşekkür etti.

Güney Amerika’da Brezilya’dan sonra en çok vakanın göründüğü ülke olan Peru’da 67’den fazla kovid19 hastası bulunuyor ve dünyada en çok vaka görülen ülkeler arasında 13. sırada yer alıyor.

Ekvator sınırında yer alan ve düzensiz göçmen sayısının fazlalığı nedeniyle salgının hızlı yayılma riski bulunan Tumbes bölgesinde görülen yüksek ölüm oranı nedeniyle bölgede bir süredir sağlık alanında acil ekipmana ihtiyaç duyuluyor.

Teslim edilen tıbbi malzemeler, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastalar başta olmak üzere bölgede yaşayan halka yeterli sağlık hizmeti verilebilmesi için kullanılacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Namibya’da Engelli Çocuklara Destek

Engelli çocukları ve ailelerini destekleyen “Side by Side” Erken Müdahale Merkezi işbirliğinde zor durumda hayatlarını sürdürmeye çalışan 33 engelli ailesine gıda yardımı dağıtıldı. “Side by Side” Erken Müdahale Merkezi, engelli çocukları ve ailelerini destekleyen, sivil...