Haberler

11 Mayıs 2020

TİKA’dan Namibya’da Engelli Çocuklara Destek

Engelli çocukları ve ailelerini destekleyen “Side by Side” Erken Müdahale Merkezi işbirliğinde zor durumda hayatlarını sürdürmeye çalışan 33 engelli ailesine gıda yardımı dağıtıldı.

“Side by Side” Erken Müdahale Merkezi, engelli çocukları ve ailelerini destekleyen, sivil toplum kuruluşu işbirliğinde 0-9 yaş arası, ağır ve hafif engelli olmak üzere elektrik, su gibi temel olanaklardan uzakta, özel gıdalara ve rehabilite edilmeye muhtaç, 33 engelli çocuğa ve ailesine özel olarak hazırlanan gıda paketleri dağıtıldı. Hanelere yapılan bireysel dağıtım esnasında,  COVID-19’dan korunma yöntemleri, dengeli beslenme ve temel egzersizler konularında da kısa eğitimler verildi.

Başkent Windhoek’ta yapılan dağıtım töreninde konuşan Side by Side Müdürü Huipe Von WYK: “Bu hassas konuya değindiğiniz ve bu zor zamanlarda bu özel çocuklarımızın yanında olarak onlara yaşam enerjisi verdiğiniz için çok minnet duyuyoruz, TİKA’ya sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

Törende konuşan TİKA Windhoek Koordinatörü Özlem Güvenç ise, “Zaten toplumdan izole olarak yaşayan bu çocuklarımız birçok haktan mahrum kalmaktadırlar, pandemi beraberinde bu koşullar daha da ağırlaşmıştır. Bu zor dönemleri daha rahat atlamak adına yaptığımız bu yardım çocuklarımızın hayata bağlılığını artıracak ve sağlıklarına bir nebze de olsa katkı sağlamış olacaktır” şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Afganistan'da 1500 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan yardım faaliyetleri kapsamında Afganistan'da 1500 ihtiyaç sahibi aileye gıda maddeleri ve hijyen paketi dağıtıldı. TİKA, Kabil Ofisi tarafından Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da 1500 ihtiyaç sahibi...