Haberler

12 Aralık 2018

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam AA'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

TİKA Başkanı Çam, TİKA Başkanlığında AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek bilgi aldı.

Daha sonra "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerinden oluşan "Yılın Fotoğrafları"nı oylayan Çam, haber kategorisindeki tercihini Emrah Yorulmaz'ın "Kaşıkçı cinayeti" adlı fotoğrafından yana kullandı. 

Yaşam kategorisinde Burak Milli'nin "Dolunay ve yerli İHA" fotoğrafına oy veren Çam, spor kategorisinde de Burak Akbulut'un "Karatenin Sultanları" isimli fotoğrafını tercih etti.

Başkan Çam, ''Anadolu Ajansı haberleriyle, analizleriyle ve tabii ki fotoğraf ve videolarıyla Türkiye'nin sesini dünyaya ulaştırıyor. Bu yılın fotoğraflarının hepsi de birbirinden güzel ve anlamlı.'' ifadesini kullandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gine Bissau ve Senegalli Doktorlara Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Gine Bissau ve Senegal Cumhuriyetlerinden gelen doktorlara Türkiye’de eğitim programı düzenlendi. TİKA, Batı Afrika bölgesinde yer alan Gine Bissau ve Senegal Cumhuriyeti ile Türkiye...