Haberler

23 Kasım 2020

TİKA Bangladeş’teki Arakanlı Mültecileri Yalnız Bırakmıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bangladeş Cox’s Bazar kamplarında yaşayan binlerce mülteciye gıda kolileri ulaştırdı.

TİKA Bangladeş’in Cox’s Bazar kamplarındaki 16. Mülteci Kampında yaşayan yaklaşık 25.000 kişiye içinde un, şeker, nohut, kuru balık, patates, sarımsak ve zerdeçal içeren 5 bin gıda paket dağıttı.

Dağıtılan gıda yardımı sayesinde kamplarda yaşayan Müslüman mülteciler kış mevsimini daha hazırlıklı karşılayacak. Gıda yardımından yararlanan mülteciler memnuniyetlerini dile getirirken Türkiye’ye ve TİKA’ya şükranlarını ifade etti.

TİKA, 2017 tarihinde kamplara yerleştirilenler için hızlı bir şekilde mutfak kurarak günlük 25.000 kişinin faydalandığı sıcak yemek dağıtımı yapmıştı.

Bangladeş’in Cox’s Bazar ili sınırları içinde bulunan kamplarda bir milyona yakın Arakanlı Müslüman mülteci zor şartlarda hayata tutunmaya çalışıyor. Ekonomik faaliyetleri olmayan mülteciler başta gıda olmak üzere her türlü tüketim malzemesine ihtiyaç duyuyor.

 

Sonraki Haber

TİKA Mezar-ı Şerif’te Sokak Çocuklarına Umut Oldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın desteğiyle Belh Vilayeti Sosyal ve Çalışma İşleri Müdürlüğü iş birliğinde cadde ve sokaklarda çalışan çocuklar için yeni bir eğitim projesi başlatıldı. Belh Vilayeti Sosyal ve Çalışma İşleri Müdürlüğü...