Haberler

15 Ekim 2020

TİKA Afganistan’da Kütüphane Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın başkenti Kabil de bulunan Şehit Prof. Rabbani Eğitim Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde yapımı tamamlanan Türkoloji Bölümü Kütüphanesi hizmete açıldı.

Açılış törenine Şehit Prof. Rabbani Üniversitesi Rektörü Prof. Leyluma Şerifi Yama, TİKA Kabil Koordinatörü Zühtü Çal, ülkede faaliyet gösteren Türk kurumlarının temsilcileri, üniversite hocaları, öğrenciler ve misafirler katıldı.

Törende konuşan Şehit Prof. Rabbani Üniversitesi Rektörü Prof. Leyluma Şerifi Yama iki ülke arasındaki ilişkilerin derinliğine değinerek, daima Afganistan halkının yanında olan ve Afganistan’ın aydın geleceğinin temini olan eğitim alanında vermiş oldukları desteklerden dolayı Türk Halkına teşekkür etti.

TİKA Kabil Koordinatörü Zühtü Çal da yaptığı konuşmada, daha önce olduğu gibi bundan sonrada Afganistan devletinin ve halkının yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. Çal, Afganistan’ın kalkınması için imkanlar ölçüsünde yardım etme gayreti içerisinde olacaklarını vurguladı.

Şehit Prof. Rabbani Üniversitesi Türkoloji Bölümü Mevlana Kütüphanesi, yapılan konuşmaların ardından törenle hizmete açıldı.

Sonraki Haber

TİKA ve AA iş birliğinde "Online Ekonomi ve Finans Haberciliği Eğitim Programı"

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı  Başkanlığı (TİKA) ile Anadolu Ajansı Haber Akademisi işbirliğinde gerçekleştirilen “Çevrim İçi  Ekonomi ve Finans Muhabirliği Temel Eğitimi Programı” başarıyla tamamlandı. TİKA koordinasyonunda dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan medya temsilcilerine yönelik video konferans...