Haberler

28 Haziran 2017

TİKA ‘dan Çad’a Mesleki Teknik Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Çad’daki projelerine bir yenisini daha ekleyerek başkent Encemine’ de bulunan Encemine Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde inceleme ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi.

TİKA ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 3  Öğretmen Encemine Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde incelemelerde bulundular.

Eğitimin verildiği sınıflarda ve uygulama atölyelerinde yapılan incelemelerden sonra toplantı salonunda Türkiye’deki Mesleki ve Teknik Eğitim hakkında sunumlar yapıldı. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Elektrik Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Metal Teknolojisi bölümleri tanıtılarak atölyelerdeki makine teçhizat donanımı hakkında bilgi verildi.

Encemine Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi yönetici, öğretmen ve teknik personelinin dikkatle izlediği sunumlardan sonra katılımcılar Türkiye’nin sahip olduğu deneyim ve bilgilerin kendileriyle paylaşılmasından memnun olduklarını ifade ettiler.

TİKA ‘ya teşekkür eden Okul Müdürü Ahmet Mahamat Haroun  Mesleki ve Teknik Eğitim alanında karşılıklı öğretmen ve öğrenci değişimi projesinin teknik bilgi ve  becerilerinin artmasına katkı sağlayacağını belirterek Türk Heyetine Çad hatırası plaket takdim etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Filipinler’de Arama Kurtarma Faaliyetlerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filipinler’de arama kurtarma faaliyetlerinde Bangsamoro Rescue Team (BARET) kurumuna ekipman desteğinde bulunuldu. Doğal afetler ülkesi olması nedeniyle Filipinler’de arama ve kurtarma faaliyetleri hayati önem taşıyor. Ülke çapında...