Haberler

22 Kasım 2023

TİKA’nın Katkılarıyla Zambiya’da Medya Personeline Eğitimi Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yürütülen Medya Teknolojileri Eğitim Programı (METEP) kapsamında Zambiya’da "Radyoculuk Eğitimi" ve "Yeni Medya ve Dijital Habercilik Eğitimi" verildi.

Zambiya Enformasyon ve Medya Bakanlığı’nın ülkede faaliyet gösteren medya kuruluşlarına yönelik eğitim talebine istinaden TİKA  ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğinde başkent Lusaka’da radyo yayıncılığı ve dijital medya konularında bir eğitim programı düzenlendi.

Program kapsamında çeşitli radyo, televizyon, gazete ve basın organlarından katılım sağlayan 38 medya mensubuna yönelik dijital medya yayıncılığının temelleri, sosyal medya platformları, içerik türleri ve içerik üretimi teknikleri, video düzenleme, radyo yayıncılığı, radyo program türleri ve yapım teknikleri, radyo sunuculuğu, canlı yayın ve röportaj teknikleri konularında bilgi paylaşımı sağlandı.

Eğitimin son gününde düzenlenen ve T.C. Lusaka Büyükelçisi İstem Cırcıroğlu ve Zambiya Enformasyon ve Medya Bakanlığı Müsteşar Vekili ve İnsan Kaynakları Müdürü Greatson Chipalo’nun katıldığı kapanış töreninde eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifika takdimi yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA’nın Desteklediği “Hat Eserleri Sergisi” Tanzanya’da Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Albayrak Grubu tarafından düzenlenen, Türk hattatların eserlerinden oluşan “Hat Eserleri Sergisi” Tanzanya’da ziyaretçilerle buluştu. Darüsselam’daki “Rangi Sanat Galerisi”nde başlayan serginin açılışına Tanzanya Büyükelçisi Dr. Mehmet Güllüoğlu, Zanzibar...