Haberler

26 Aralık 2023

TİKA’nın Katkıları ile Guatemala Dışişleri Bakanlığında Atatürk Büstü Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Türkiye Cumhuriyeti Guatemala Büyükelçiliği iş birliğinde Guatemala Dışişleri Bakanlığı yerleşkesinde Atatürk Büstü kuruldu.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılı ve Türkiye Guatemala diplomatik ilişkilerinin 150. yılı vesilesiyle Guatemala’da TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin açılışı; Guatemala Dışişleri Bakanı Mario Bucaro, T.C. Guatemala Büyükelçisi Erkan Aytun ve Guatemalalı diplomatların katılımıyla gerçekleştirildi. Proje kapsamında ayrıca, Dışişleri Bakanlığı binasında bir alan TİKA tarafından Kütahya’dan getirilen çinilerle süslendi.

Dışişleri Bakanı Bucaro törende yaptığı konuşmada, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan Dostluk ve Ticaret Anlaşmasıyla 150 yıl önce başlayan ilişkilerin söz verildiği gibi güçlenen bir işbirliğiyle devam ettiğini belirtti. Bakan Bucaro konuşmasına; “Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün de bizlere öğrettiği gibi ‘Dil bir köprüdür… İnanç bir köprüdür… Tarih bir köprüdür… Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz” diyerek son verdi.

Sonraki Haber

TİKA “Herat Görme Engelliler Meslek Okulunu” Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Afganistan’da eğitim faaliyetlerini sürdüren “Herat Görme Engelliler Meslek Okulunda” bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildi. Herat Görme Engelliler Meslek Okulunda yenileme çalışması yapılarak donanım desteği sağlandı. 200 öğrencinin...