Haberler

26 Aralık 2023

TİKA “Herat Görme Engelliler Meslek Okulunu” Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Afganistan’da eğitim faaliyetlerini sürdüren “Herat Görme Engelliler Meslek Okulunda” bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildi.

Herat Görme Engelliler Meslek Okulunda yenileme çalışması yapılarak donanım desteği sağlandı. 200 öğrencinin eğitim gördüğü okula, eğitim malzemeleri temin edildi.

Projenin açılış töreninde söz alan TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz, “Yetimler ve engelliler başta olmak üzere toplumdaki ihtiyaç sahibi bireylere yönelik proje ve faaliyetlerle desteklemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açılışa katılan Herat Teknik ve Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimi Müdürü Nimetullah Resuli de katkılarından dolayı TİKA’ya teşekkür ederek 2022 yılında “İşitme Engelliler Lisesinde” yapılan yenileme ve donanım desteğini konuklara bildirdi.

Sonraki Haber

Havana Üniversitesinde “Türk Kültürü ve Dili” Dersleri Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Küba Cumhuriyeti Havana Üniversitesi arasındaki iş birliği protokolü kapsamında 2023 yılında üniversitede Türk Kültürü ve Dili dersleri verildi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde görevli Doç. Dr. Mehmet İlgürel...