Haberler

17 Nisan 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Nijer’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Eren Sofrası ismiyle başlattığı Ramazan yardımları kapsamında Nijer’de şehit ailelerine 500 gıda kolisi dağıttı.

TİKA ve Nijer Savunma Bakanlığı iş birliğinde şehit ailelerine dağıtılmak üzere temin edilen 500 gıda kolisinin teslim töreni başkent Niamey’de yapıldı. Dağıtım törenine Nijer Savunma Bakanlığı Müsteşarı Didili Amadou, Kabine Müdürü Kaka D’oka, Türkiye’nin Nijer Büyükelçisi Mustafa Türker Arı, TİKA Niamey Koordinatörü İrfan Pamuk ve çok sayıda üst rütbeli subay katıldı.

Törende konuşma yapan Müsteşar Didili Amadou geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin göstermiş olduğu kadirşinaslığa teşekkür ederek her geçen gün artarak gelişen Türkiye-Nijer ilişkilerinden duyduğu memmuniyeti ifade etti. Tören sonunda 500 Adet gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Savunma Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kolombiya’da Mesleki Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kolombiya Kültür Bakanlığı işbirliğinde, Boyaca Atölye Okuluna yüksekte güvenli çalışma eğitimi için eğitim kulesi inşa edildi ve gerekli teknik donanım desteği sağlandı.   TİKA’nın Güney Amerika Bölgesinde...