Haberler

14 Mayıs 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Kolombiya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Kolombiya’da 600 gıda paketi dağıtıldı.

TİKA ve Osman Bin Affan Mescidi işbirliğinde Barranquilla şehri ve kenti çevreleyen bölgelerde Kovid-19 nedeniyle ekonomik zarar gören ihtiyaç sahibi 300 aileye gıda paketi dağıttı.

Projenin faydalanıcılarından Henry Herman Machado “Gerçekten mükemmel bir destekti, gerçek şu ki, pandemi ve diğer sorunlar nedeniyle çok zor durumdayız. Bazen yemek bulmak o kadar kolay olmuyor” dedi.

Mescit Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı Isa García ise: “Topluluğumuzda ve şehrimizde en çok ihtiyaç duyanlar adına bu önemli dayanışma çalışmasında iş birliğiniz için size teşekkür etmek istiyorum. Yardımınız çok fayda sağladı ve bu gıda yardımını alanların yüzlerindeki gülümsemeyi görmek, bu zor anlarda gönüllerimizi serinletti. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

San Andrés İslam Merkezi ile iş birliğinde ise ihtiyaç sahibi 400 aileye paketi dağıtıldı. San Andrés Adası, 2020 yılının sonunda IOTA kasırgasının yol açtığı ciddi hasarın ardından yeniden imar süreci geçiriyor.

 

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Ekvador’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Ekvador’da 750 aileye ramazan kolisi dağıtıldı. Kito şehrinde başlayan dağıtım programı kapsamında Khaled Ibn Al Walid İslam Kültür Merkezi ile işbirliğinde...