Haberler

14 Mayıs 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Ekvador’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Ekvador’da 750 aileye ramazan kolisi dağıtıldı.

Kito şehrinde başlayan dağıtım programı kapsamında Khaled Ibn Al Walid İslam Kültür Merkezi ile işbirliğinde Ekvador'daki Müslüman topluluğuna mensup ihtiyaç sahibi ailelere 100 Ramazan paketi dağıtıldı.

İslami Merkez adına konuşan Imam, Sh. Fadl Shaaban Fadl şunları söyledi, “Halid Ibnel Waleed İslam Kültür Merkezi yöneticileri ve Ekvador'daki Müslüman cemaati olarak büyük destekleri için TİKA'ya en derin ve en içten şükranlarını sunmak istiyoruz. Bu cömert yardım sayesinde Merkez, pandemi sırasında ciddi şekilde etkilenen ihtiyaç sahiplerine 100 adet gıda paketi dağıttı. Pek çok insan pandemi yüzünden işini kaybetti. Allah iyiliklerinizi kabul etsin ve sizi ödüllendirsin.”

Guayaquil İslam Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilen destek kapsamında ise Ekvador'da en çok nüfusa sahip şehir olan Guayaquil'de 150 aileye gıda ve hijyen paketleri dağıtıldı.

Sağlanan destekten ötürü teşekkürlerini ifade eden Guayaquil’deki faydalanıcı, “Bize gönderdikleri bu yardım paketleri için TİKA'ya teşekkür etmek istiyorum, Allah sizi ödüllendirsin. Yardım çok faydalı oldu çünkü çok zor bir ekonomik durumdayız.” Dedi

 Guayaquil İslam Merkezi Başkanı Juan Saud ise TİKA'ya ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'na teşekkür ederek, “Allah'tan sizlerin girişimlerinizi çoğaltmasını niyaz ediyoruz ve Allah’ın sizlere bize yardım etmeye devam etme fırsatı vermesini umuyoruz” dedi.

TİKA ayrıca, Ekvador Risk ve Acil Durum Yönetimi Sekreterliği (SNGRE) ile işbirliğinde selden etkilenen Esmeraldas, Manabí, Los Ríos, Guayas ve El Oro illerinin ve Sangay Yanardağı'nın patlamasından etkilenen Chimborazo, Cotopaxi, Bolívar, Cañar illerinde yaşayan 500 aileye gıda paketi dağıttı.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Arjantin'de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Arjantin’de 600 ramazan kolisi dağıttı. TİKA, Ramazan ayında Arjantin’in Córdoba ve Mendoza şehirlerinde 200 aileye Ramazan paketi ulaştırarak ihtiyaç sahiplerine Türkiye’nin dostluk elini...