Haberler

15 Eylül 2023

TİKA’nın Desteklediği “Gençlik Okulu 2023” Sona Erdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle düzenlenen Gençlik Okulu-2023, 1 ay süren eğitim ve seminerlerin ardından başarıyla tamamlandı.

TİKA ve Zagreb Şehri Boşnak Ulusal Azınlık Konseyi iş birliğinde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen “Gençlik Okulu-2023” sona erdi.

Zagreb, Rijeka, Gunja şehirlerinden ve İstriya bölgesinden toplam 39 kişinin katıldığı eğitim programı kapsamında; uluslararası ilişkilerden tarihe, halkla ilişkiler ve iletişimden kamu yönetimine kadar birçok alanda 20 farklı seminer ve sunumlar gerçekleştirildi.

Eğitimler süresince, gençlerin özellikle yaşadıkları ülke ve toplumla ilgili farkındalıklarını artırmaya, daha geniş bir bakış açısı geliştirmelerine ve kariyerlerine yön vermede ihtiyaç duyacakları donanımı edinmelerine katkı sağlamak amaçlandı.

Türkiye’nin Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran, “Gençlik Okulu-2023” programını başarıyla tamamlayan katılımcıları konutunda ağırladı.

Sonraki Haber

TİKA'nın Desteğiyle Gürcistan'da Organ Bağışı ve Nakil Hizmetleri Çalıştayı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Organ Nakli Vakfı iş birliğinde "Gürcistan'da Organ Bağışı ve Nakil Hizmetleri" çalıştayı düzenledi. Başkent Tiflis'te gerçekleştirilen çalıştayın açılışına, Gürcistan Transplantoloji Uzmanlar Birliği Başkanı Gia Tomadze, TİKA...