Haberler

10 Mayıs 2019

TİKA’nın Desteğiyle Eskişehir’de Türk Dünyası Turizm Çalıştayı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Turizm Fakültesi'nde “Türk Dünyası Turizm Fakülteleri Stratejik İşbirliği Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştayın açılışına ESOGÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Arslantaş, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ve Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade ile çok sayıda kişi katıldı.

Prof. Dr. Ali Arslantaş konuşmasında, Türk Cumhuriyetlerin kardeş ülkeler olduğunu, Rektörlük olarak her zaman böyle etkinlikleri imkânlar ölçüsünde desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini ifade etti.

Açılışta konuşan çalıştayın proje koordinatörü ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı ise; projenin en güçlü destekçisi olan TİKA'nın yanı sıra Eskişehir Büyükşehir, Tepebaşı, Han, İnönü, Seyitgazi ve Mahmudiye Belediyeleri tarafından desteklendiğini ifade etti.  Projenin Türk Dünyası ile işbirlikleri açısından önemli olduğunu, çalıştaya Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan Turizm Fakülteleri dekanlarının katılımının sağlandığını söyleyen Sarı, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ve karşılıklı projelerin hazırlanarak taraflara faydalı olmasını diledi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Özbekistan’a Mesleki Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Özbekistan Bilimler Akademisi "Biruni" Şarkiyat Enstitüsü ve Türkiye Yazma Eserler Kurumu iş birliğinde Özbek uzmanlara "El Yazma Eserlerin Restorasyonu ve Korunması Eğitimi" verildi. Özbekistan Bilimler Akademisi binasında başlayan...