Haberler

19 Ağustos 2020

TİKA’dan Zanzibar Sağlık Bakanlığına Tıbbi Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya’nın yarı özerk bölgesi olan Zanzibar’daki Sağlık Bakanlığına Kovid-19 salgınıyla mücadelede kullanılmak amacıyla tıbbi malzeme desteğinde bulundu. 

TİKA tarafından yürütülen proje sayesinde Zanzibar’daki hastanelerin salgınla mücadelede acil ihtiyaçlarına yönelik önleyici ve koruyucu tedbirler alabilmeleri ve tıbbi malzeme eksikliği bulunan Zanzibar Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarını daha iyi şartlarda sürdürmelerine destek olundu.

Zanzibar Sağlık Bakanlığı Başhekimi Dr. Abdullah Kheir Khatibu malzemelerin teslim töreninde yaptığı konuşmada tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zor dönemde kardeş Zanzibar halkını unutmayan Türkiye’ye ve TİKA'ya teşekkürlerini iletti. Khatibu ayrıca koronavirüs salgınına karşı mücadelede devletlerin dayanışma içerisinde olması ve işbirliği yapması gerektiğine vurgu yaparak, ülkemizin sadece Tanzanya’da değil dünyanın birçok yerinde yaptığı bu yardımların anlamının ne kadar önemli olduğunu ifade etti.  

TİKA, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında geçen ay Tanzanya genelindeki cezaevlerinde bulunan binlerce mahkuma temizlik ve hijyen malzemesi desteğinde bulunmuştu.

Sonraki Haber

TİKA’dan KKTC’de Kadın İstihdamına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından dezavantajlı gruplara eğitim veren ve kadınların çalışma hayatına katılmaları için faaliyet yürüten Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin (ZAYDER) dikiş atölyesine 15 adet dikiş-nakış makinesi ile gerekli...