Haberler

08 Haziran 2018

TİKA’dan Yemen’de Yetimlere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yemen’de Aden’in çeşitli bölgelerinde kendi aile ve akrabalarının yanında kalan 300 yetim ve anneleri ile birlikte yaklaşık 700 kişiye iftar programı düzenledi. 

Ramazan ayının başlaması ile birlikte her gün en az 500 adet olmak üzere Yemen’in çeşitli şehirlerinde ve geçici başkent Aden’in çeşitli yerlerinde hazır iftariyeliklerin dağıtımı sürüyor. Aden’in çeşitli bölgelerinde kendi aile ve akrabalarının yanında kalan 300 yetim ve anneleri ile birlikte yaklaşık 700 kişiye TİKA tarafından iftar programı düzenlendi.

Aden Kreyter Müdürlüğü Sira Kalesi Bölgesinde yer alan salonda gerçekleşen iftar programında, yetimlerin savaşın kasvetli havasından uzaklaştırılmaları amacıyla yarışmalar, palyaço gösterileri düzenlenerek, çeşitli hediyeler verildi. 

İftar programına, yetim ve ailelerini organize edip iftar yapılan mekâna gelmelerine yardımcı olan Islah Hayır Kurumu Aden Genel Müdürü Muhammed Şuceyne ve Yemen Mahalli İdareler Bakanlığı, Yemen Yüksek Yardım Komitesi Genel Koordinatörü Dr. Cemal Ba-Fakih Kreyter, Mülki Amirleri ve Islah Cemiyetinden üst düzey yöneticileri katıldı.

Islah Hayır Kurumu Aden Genel Müdürü Muhammed Şuceyne, programda yaptığı açıklamada, öncelikle kendilerine bu fırsatı sunan Türkiye’nin yardım yüzü TİKA’ya çok müteşekkir olduklarını söyleyen Şuceyne, “TİKA’ya sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Biz inanıyoruz ki sadece Yemenli yetimler değil tüm dünyadaki mazlumların duasındasınız” dedi.

Yemen Yüksek Yardım Komitesi Genel Koordinatörü Dr. Cemal Ba-Fakih, TİKA’ya teşekkür ederek, “TİKA ne iş yaparsa küçük veya büyük en güzel şekilde yapmaya hep gayret etmiştir. Daha nice faydalı projelerde beraber olmak dileği ile her şey yetimler için diyoruz“ ifadelerinde bulundu.

TİKA Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı, TİKA’nın Yemen’deki faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade ederek, yetimlerle iftar programında bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sonraki Haber

TİKA Kırgızistan’da Halk İftarları Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’da halka yönelik üç ayrı iftar programı düzenledi. Bişkek Merkez Camisinde düzenlenen iftar programına, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu ve Türkiye'nin...