Haberler

06 Haziran 2018

TİKA’dan Yemen’de İftar ve Gıda Yardımı Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Yemen’de toplam 15.000 kişiye iftar ve 1000 aileye gıda yardımında bulunuldu.

TİKA tarafından bu yıl Ramazan ayında Yemen’de toplam 15.000 kişiye iftar ve 1000 aileye gıda dağıtımı gerçekleştiriliyor. Şu ana kadar TİKA tarafından Yemen’de 8.700 kişiye iftar programı düzenlenerek, 380 aileye de gıda yardımında bulunuldu.

Yemen’deki Ramazan iftar programları ile günlük en az 500 iftariyelik dağıtımı yapıldı.  Ramazanın ilk gününden itibaren iftariyelik ve gıda dağıtımlarında Aden ve Lahiç illerine bağlı olan kırsal kesimlerdeki köyler, civar illerdeki iç göçmen kampları ve şavaş mağdurları kimsesiz aileler ile yetimhaneler tercih edildi. Ayrıca Ramazan ayının son üç gününde 548 aileye et dağıtımı gerçekleştirildi. Özellikle Aden’in mahrum bölgelerinde kalan ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimhanelere bayramda sofralarında et olması dileği ile toplamda 548 aileye 2 tonun üzerinde et dağıtımı yapıldı. 

Sonraki Haber

TİKA Karadağ’da Ramazan Etkinliklerine Devam Ediyor

Dünyanın birçok ülkesinde ramazan ayının rahmet ve bereket iklimini insanlarla paylaşan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Karadağ’da ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. TİKA tarafından Karadağ’ın Biyelo Polye şehrinde gıda yardımı ve iftar programı etkinlikleri düzenlendi. 100...