Haberler

30 Haziran 2017

TİKA’dan Vietnam’da Gıda Dağıtımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Vietnam’ın iki eyaletinde ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda yardımında bulundu. Ayrıca kızlara yönelik faaliyet gösterecek eğitim merkezinin de temeli atıldı. 

Vietnam’ın Kamboçya sınırına yakın An Giang eyaletinde faaliyet gösteren Islamic Community of An Giang Tay Ninh işbirliğinde ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Ayrıca yine An Giang Islam Cemiyeti bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’den Sadakataşı Derneği tarafından da desteklenen eğitim kompleksi içerisinde kızlara yönelik hizmet verecek olan Kız Eğitim Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Yedi ay içinde bitirilmesi öngörülen merkezde yaklaşık 180 öğrenci eğitim alacak. 

Program kapsamında An Giang Islam Cemiyet Başkanı ve yetkilileri ile yapılan görüşmede TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Yılmaz, TİKA olarak Vietnam’la şimdiye kadar yürütülen projelerin İstatistik Kurumu ve Dışişleri Bakanlıkları ile eğitim faaliyetleri şeklinde devletten devlete gerçekleştirildiğini, TİKA olarak sivil toplum kuruluşlarıyla da projeler yaptıklarını, bu kapsamda, Cemiyet’in projelerine destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.  

Yılmaz ayrıca, Hayriye Eğitim Kompleksi içerisinde bulunan ve yapımı Sadakaşı Derneği tarafından 2016’da tamamlanan erkek eğitim merkezinin donanımının TİKA tarafından karşılandığını, yine aynı külliyede inşa edilecek olan kız eğitim merkezinin inşaatının da TİKA tarafından gerçekleştirileceğini dile getirdi. Cemiyet Başkanı Hacı Zeki de Türkiye’den sağlanan desteklerin kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyerek gerek erkek eğitim merkezinin donanımına yapılan katkılar gerekse kız eğitim merkezinin inşası için sağlanan destekten dolayı teşekkürlerini iletti. 

Sonraki Haber

Moldova’da Fulger Özel Polis Birliği Spor Salonuna Tadilat Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova’da Fulger Özel Polis Birliği Spor Salonuna tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. TİKA desteği ile tadilatı ve donanımı tamamlanan Moldova Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü "Fulger"...