Haberler

15 Ekim 2018

TİKA’dan Ukrayna’da Sosyal Hizmetlere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ukrayna’nın Vinnitsa Valiliği Sosyal ve Gençlik Politikası Departmanına teknik donanım desteğinde bulundu.

Vinnitsa Valiliği Sosyal ve Gençlik Politikası Departmanında TİKA’nın desteğiyle yapılan tadilat sonrası açılış töreni düzenlendi. TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Hacı Bayram Bolat, yaptığı konuşmada, tadilatın yanı sıra yeni mobilya, bilgisayar, yazıcı, projeksiyon cihazı ve sosyal etkinliklerin düzenlenmesi için görüntüleme ve ses sistemi temin edildiğini söyledi.

Bolat, “Yapılan tadilat ve destek ile kurumdaki hizmet kalitesinin yükseltilmesine, personelin çalışma koşullarının iyileştirilmesine ve devletin sosyal ve gençlik politikasının kaliteli ve verimli uygulanmasına katkı sağlanmış oldu.” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında Vinnitsa Valiliği Sosyal ve Gençlik Politikası Departmanının daha iyi hizmet verebilmesi için teknik altyapısını iyileştirdiklerini hatırlatan Bolat, projenin bölge için olumlu sonuçlar doğuracağına inancını dile getirdi.

Vinnitsa Valiliği Sosyal ve Gençlik Politikası Departmanı Müdürü Zabolotna da “Daha önce ofisimizin altyapısı yetersizdi, engelliler çalışanlarımıza ulaşamıyordu, onları koridorda kabul ediyorduk.” dedi. TİKA sayesinde ofislerine gelen ziyaretçilerin daha rahat ve uygun koşullarda karşılandığını belirten Zabolotna engelliler için erişilebilirlik sağlandığını ifade etti.

Vinnitsa Valiliği Sosyal ve Gençlik Politikası Departmanı, vatandaşların hak ve sosyal güvencelerinin sağlanması, gençlerin sosyal gelişimi, çok çocuklu ve genç ailelerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, erkek ve kadın için eşit hak ve fırsatların sağlanması gibi birçok alanda faaliyet gösteriyor. Departmanın faaliyetleri kapsamında, sosyal yardıma muhtaç 362 bin kişi, 15-35 yaş grubundaki 441 bin genç, devletin sunduğu sosyal imtiyazlardan yararlanan 153 bin kişi, evini kaybeden 12 bin vatandaş ve 6 bini çocuk olmak üzere 110 bin engelli yardım alıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistan’da Kız Okuluna Kütüphane ve Oyun Parkı

Pakistan'da bulunan Garibabad Kız Okulu'na Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından kütüphane ve oyun parkı yapıldı. Pakistan’da önemli projelere imza atan TİKA, 2 milyon nüfusu sahip Rawalpindi Bölgesinde bulunan Garipabad Kız Okulunda kütüphane...