Haberler

15 Ağustos 2022

TİKA’dan Türkmen Gençlere Spor Ekipmanı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kerkük’te faaliyet gösteren Türkmen Fatih’in Torunları Derneği’ne spor ekipmanları temin edildi.

TİKA ve Türkmen Fatih’in Torunları Derneği iş birliğinde Kerkük Gençleri Sosyal Hayata Katılım Destek Projesi gerçekleştirildi. Saldırılar sonucunda Kerkük’e göç etmek zorunda kalan çocukların sosyal hayata katılımlarının desteklenmesi ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında futbol, basketbol, voleybol, satranç ve masa tenisi ekipmanları dernek yetkililerine teslim edildi. TİKA tarafından verilen destek ile Kerkük’teki Türkmen gençlerin sportif ve sosyal aktivitelerde yer almaları amaçlanıyor.

Sonraki Haber

Tecrübe Paylaşım Programı’nın Kırgızistan Etabı Tamamlandı

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) desteklenen 2022 Tecrübe Paylaşım Programı (TPP) kapsamında Kırgızistan’ı ziyaret eden gönüllü öğrenciler, Aydanek Yetimhanesi’nde tadilat çalışmasına katıldılar. TİKA tarafından desteklenen 2022 TPP kapsamında Kırgızistan’a giden gönüllü öğrenciler,...