Haberler

24 Eylül 2020

TİKA’dan Türk Boşnak Kardeşliğine Anlamlı Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna Hersek-Türkiye Kardeşlik Platformu tarafından Bosna Hersek genelinde düzenlenen kültürel etkinliklerde kullanılmak üzere sahne ses sistemi ve yöresel kostüm desteğinde bulundu.

TİKA, Türkiye ile Bosna Hersek arasında mevcut ortak kültürel-folklorik mirasın korunması ve geliştirilmesine yönelik çeşitli etkinlik ve faaliyetler düzenleyen Bosna Hersek – Türkiye Kardeşlik Platformuna, modern sahne ses sistemi ve bölgeye özgü folklor kıyafetleri desteğinde bulundu.

İki ülke arasındaki derin tarihi ve kültürel bağların bir yansıması olarak kurulan Bosna Hersek – Türkiye Kardeşlik Platformu, düzenlemiş olduğu kardeşlik günleri, kültür sanat geceleri ve yardım programları ile barış ve kardeşliğe katkı sunuyor. Platform bünyesinde gençlerden oluşan Osmanlı korosu Türk Boşnak kültürünü harmanlayarak hazırladıkları programları Türkçe ve Boşnakça dillerinde sunuyor.

TİKA tarafından temin edilen modern sahne ses sistemi ve bölgeye özgü folklor kıyafetleri öncesinde Gaziler Günü kutlamaları kapsamında başkent Saraybosna’da savaş gazileri ve ailelerinin katılımı ile düzenlenen anma etkinliğinde kullanılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Özbekistanlı Uzmanlara Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Özbekistan’ın gerçekleştirmekte olduğu yapısal mali reformlara katkı sunmak amacıyla Özbekistan Devlet Vergi Komitesi personelinden 30 kişilik bir gruba yönelik “Kayıt dışı Ekonomiyle Mücadele Ticaretin Kayıt Altına Alınmasında...