Haberler

21 Haziran 2017

TİKA’dan Tunuslu Yetim Çocuklara İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’ta faaliyet gösteren Ikram Al Yatim Derneği işbirliğinde 250 kişilik iftar programı düzenlendi.

Yetim ailelerle birlikte sivil toplum kuruluşları, iş adamları, yerel temsilcilerin katıldığı program kapsamında 150 yetim çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilmiş, ailelere de gıda yardımı gerçekleştirildi. Kuran tilavetiyle başlayan program iftar sonrasında düzenlenen oyunlar ve hediyeleşmenin ardından tamamlandı.

Törende konuşan Ikram Al Yatim Derneği Başkanı Nassredine Bahreni, TİKA’nın bu yılda yetimleri unutmadığını ve Tunus gençliğine ve ortak değerlerine sahip çıktığından dolayı teşekkürlerini dile getirdi. TİKA Tunus Koordinatörü Muhsin Balcı ise, Ramazan ayında yetimlerle bir araya gelmenin önemine değinerek TİKA’nın bu rahmet ayında dünyanın birçok bölgesinde yetimleri unutmadığını ifade ederek önümüzdeki Ramazan Bayramının bütün İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni etti. 

Sonraki Haber

TİKA’nın Lübnan’da Kurduğu Gönül Sofrası Mardinli Aileleri Ağırladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı kapsamında Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yıllar önce Mardin’den Lübnan’a göç eden vatandaşlara iftar programı düzenlendi. Ramazan ayı kapsamında Beyrut’ta gerçekleştirilen iftar programına yıllar önce Mardin’den Lübnan’a...