Haberler

16 Haziran 2017

TİKA’dan Tiran’da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bürokrat, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve toplumun farklı kesimlerinden oluşan 200’den fazla kişinin katılımıyla iftar gerçekleştirildi.

İftar programına TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, T.C. Tiran Büyükelçiliği Müsteşarı Sinan Cem Baş, Arnavutluk İçişleri Bakanı Dritan Demiraj ile Sosyal Refah ve Gençlik Bakanı Xhulieta Kertusha, TİKA Tiran Program Koordinatörü Necip Özay Özütok, Arnavutluk Genel Müfettişi Shkelqim Hajdari, Shijak Belediye Başkanı Ardian Kokomani, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Çetin, TİKA’nın Arnavutluk ve dünyada gerçekleştirmiş olduğu projelerden bahsederek, Arnavutluk gibi dost ve kardeş bildikleri ülkelere yönelik Türkiye’nin elindeki imkanlar çerçevesinde yardımlarını esirgemediğini,  iftar yemeğinde gerek buluşmanın gerekse paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.  Prof. Dr. Çetin konuşmasının devamında FETÖ terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi ve sonrasında, Arnavut halkının önemli bir kısmının darbe girişimine karşı gösterdiği tepkiye ve Türk halkı ile dayanışma içerisinde bulunmasından dolayı minnettarlığını dile getirdi.

İftar programı, okunan yemek duasıyla tamamlandı. 

Sonraki Haber

TİKA Romanya’da Din, Diplomasi ve Bürokrasi Aktörlerini İftar Sofrasında Buluşturdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Romanya Müslümanları Müftülüğü işbirliğinde Romanya’da Din, Diplomasi ve Bürokrasi aktörlerine iftar programı düzenlendi. TİKA Bükreş Program Koordinasyon Ofisi tarafından  Romanya Müslümanları Müftülüğü ile işbirliği halinde  düzenlenen ve...