Haberler

03 Temmuz 2015

TİKA’dan Tiflis’te İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Tiflis’te düzenlediği iftar programı Gürcistan’da yaşan Türkleri ve farklı kesimlerden birçok kişiyi bir araya getirdi.

TİKA faaliyet gösterdiği ülkelerde ramazan ayında Müslümanlara yönelik iftar programları düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda topraklarında önemli ölçüde Müslüman nüfusu barındıran Gürcistan’da TİKA tarafından iftar programı düzenlendi.

İftar programına Türkiye Tiflis Büyükelçiliği, Yunus Emre Tiflis Türk Kültür Merkezi, Gürcü ve Türk İşadamları, Ziraat Bankası, İş Bankası mensupları, Doğu Gürcistan Müftüsü,  Gürcistan’da görevli yargı mensupları ve hâkimler, Gürcistan Savunma Bakanlığına bağlı Rehabilitasyon Merkezi Başkanı ve Tiflis’te yaşayan çok sayıda insan katıldı.

Ramazan vesilesi ile TİKA’nın Tiflis`te düzenlediği iftar sofrası, çeşitli kesimlerden birçok kişiyi bir araya getirirken Türkiye’nin Kafkaslarda barışa verdiği desteğin güzel bir örneği oldu.

Sonraki Haber

TİKA TIR'ı Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları İçin Yollarda

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Müssed Derneği İşbirliğinde Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları Projesi kapsamında yola çıkan TİKA tırı Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Gönül coğrafyası kültür buluşmaları projesi kapsamında yola çıkan...