Haberler

03 Temmuz 2015

TİKA TIR'ı Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları İçin Yollarda

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Müssed Derneği İşbirliğinde Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları Projesi kapsamında yola çıkan TİKA tırı Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanıyor.

Gönül coğrafyası kültür buluşmaları projesi kapsamında yola çıkan TİKA tırı  Makedonya'da Üsküp, Resne, Gostivar, Kalkandelen, Debreşte. Kosova'da Prizren ve Mamuşa şehirlerinde evladı fatihan ile buluşup hasret gidermeye devam ediyor.

TİKA tırı yaklaşık 4000 km yol kat edip, ortak değerlerimizin temaşasında geleneksel sanatlarımızdan hacivat karagöz, aşuk maşuk, semazen, ortaoyunu, meddah gösterileri sunuyor. Fasıl ekibi ilahiler ve özlenen melodilerle kulağa hitap ederken Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti ve pamuk şeker ikramlarıyla da damağa hitap ediyor. 

Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanan ekibimiz çoşku ve maneviyat dolu sohbetlerle ağırlanıyor.

Sonraki Haber

Karadağ'da 1100 Aileye Ramazan Erzak Paketi Dağıtımı Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Karadağ’da yaşayan 1100 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan erzak paketi dağıtımı yapıldı. Gelir düzeyleri düşük olan ailelerin desteklenmesi amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan erzak paketleri...