Haberler

12 Mayıs 2016

TİKA’dan Tacikistan’a Bir Sağlık Projesi Daha

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan’ın Hatlon şehrine bağlı Abdurrahman Comi ilçesinin Merkez Hastanesinin bina restoresi gerçekleştirildi.

Hatlon ilinde bulunan Abdurrahman Comi ilçesinin Merkez Hastanesi 42 doktor, 159 hemşire ve 165 sağlık görevlisi olmak üzere 366 çalışanı ile 157.000 nüfuslu ilçe halkına ve çevre bölge sakinlerine çocuk bakım ve yoğun bakım, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji ve cerrahi bölümleri ile hizmet veriyor. Ayrıca bölgede tıp öğrencilerinin de eğitim ve araştırmalarını sağladıkları araştırma üniversitesi görevini de üstleniyor.

Dış cephe bakımı ve çevre düzenlenmesinin 1958 yılından beri yapılmamasından dolayı çok eski bir görünüme sahip olan hastane binasının dış cephe tamiratı ve çevre düzenlenmesi TİKA tarafından gerçekleştirildi.

Hastane yetkilileri ve bölgedeki diğer üst yöneticiler, TİKA’nın gerçekleştirmiş olduğu desteğin kendileri ve hastaneleri için çok önemli ve anlamlı olduğunu belirterek yapılan işin üst kalitede gerçekleştirilmesinden ve dostane yardımlarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ifade ettiler.

Sonraki Haber

Filistin Devleti Mükemmellik ve Liyakat Nişanı TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’a Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Gazze ve Filistin'de yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın talimatı ile TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam'a Filistin Devleti 'Mükemmellik ve Liyakat Nişanı' takdim edildi. Filistin Devleti...