Haberler

30 Haziran 2016

TİKA’dan Sudan’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’ın Güney Darfur Eyaleti’nin Nyala şehrinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere ramazan yardım paketi dağıtıldı.

TİKA tarafından Güney Darfur Eyaleti’nin Nyala şehrinde yaşamakta olan ailelere 1000 adet gıda yardım paketi dağıtıldı. Törene Güney Darfur Vali Vekili Sabeel Ahmed,  Sosyal Politikalar Bakanı Umm Fatima Zahra,  Güney Darfur Valisinin eşi ve aynı zamanda Bayan Dernekleri Federasyonu Başkanı Fatıma Ali, çok sayıda davetli ve ihtiyaç sahipleri katıldı.

Bayan Dernekleri Federasyonu Başkanı Fatıma Ali konuşmasında, Darfur’a uluslararası yardım kuruluşlarından bir tek Türkiye’nin ve TİKA’nın gözle görülür yardımlarda bulunduğu belirtti. TİKA’nın Sudan’da daha önce gerçekleştirdiği Nyala Türk Eğitim Araştırma Hastanesi, su kuyuları ve tohum projelerini hatırlatarak, TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

TİKA Sudan Koordinatörü Celalettin Güngenci TİKA’nın Sudan’da gerçekleştirdiği projelere devam edeceğini vurguladı. Güngenci, gıda paketi dağıtımı yapılan bölgelerde ayrıca ana çocuk sağlığı hizmetleri ile kadının güçlenmesine yönelik mesleki eğitim projelerine de ağırlık vereceklerini belirtti.

Projenin ikinci ve üçüncü bölümü; TİKA Sudan Ofisi tarafından Nyala merkezde ve Nyala dışında Sıyre bölgesinde başta hafızlık okulu ve yetimhanesi olmak üzere çevrede tespit edilen muhtaç aileler ve yaşlılara dağıtılarak tamamlandı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Güney Afrika'da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı vesilesi ile Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde düzenlenen iki ayrı iftar programına 700 kişi katıldı. TİKA tarafından Güney Afrika'nın Cape Town kentinde düzenlenen iftara başta ...