Haberler

30 Mayıs 2019

TİKA’dan Slovenya’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Slovenya İslam Birliği ve Ljubljana Büyükelçiliği işbirliğinde Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da iftar programı düzenlendi.

Ljubljana’da düzenlenen iftar programına, Türkiye Cumhuriyeti Slovenya Büyükelçisi Esen Altuğ, Slovenya Müftüsü Nedžad Grabus başta olmak üzere, Büyükelçiler, diplomatlar, akademisyenler, THY Ljubljana yönetici ve çalışanları, STK yöneticileri, Ljubljana’da yaşayan Türkler ve Ljubljana’daki Müslümanlardan oluşan yüz kişi katıldı.

İftar programında konuşan Slovenya Müftüsü Nedžad Grabus, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Ramazan ayının önemini anlatan şiirini okuyarak, Türkiye Cumhuriyeti Slovenya Büyükelçiliği’ne ve TİKA’ya açık havada düzenlenen ve toplumun her kesiminden insanları bir araya getiren güzel organizasyon için teşekkürlerini sundu.

Büyükelçi Esen Altuğ da Ramazan ayının paylaşım ve cömertlik ayı olduğunu ifade ederek, insanları ayrım yapmadan bir araya getirebilmenin öneminden bahsetti. Yeni Zelanda ve Sri Lanka’da gerçekleşen terör saldırılarından dolayı hayatını kaybeden insanlara rahmet dileyerek, terörizmin dili, dini, ırkı ve ülkesi olmadığının altını çizdi. Son olarak, dünyada her zaman barış olması gerektiğini vurgulayarak iftarı organize eden Slovenya İslam Birliği, Müftü ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C Bangkok Büyükelçiliği işbirliğinde Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta iftar programı düzenledi. Programa Tayland İslam Konseyi Genel Sekreteri, Emniyet Müdürü Surin Palarae, Senatör Anumat Amat, Şeyhülislam Vekili Saman Maleephant,...