Haberler

30 Mayıs 2019

Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C Bangkok Büyükelçiliği işbirliğinde Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta iftar programı düzenledi.

Programa Tayland İslam Konseyi Genel Sekreteri, Emniyet Müdürü Surin Palarae, Senatör Anumat Amat, Şeyhülislam Vekili Saman Maleephant, Yargıtay Yüksek Hakimi Nualnai Phalthavee katıldı.

T.C Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün Ramazan Ayı hakkındaki iyi dilekleri ile başladığı konuşmasında; Türkiye’nin dünyanın en cömert donör ülkelerinden biri olduğunu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın belirlediği ilkeler ve yaklaşım kapsamında TİKA ve diğer kurumları vasıtasıyla dünyanın dört bir köşesinde mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında yer aldığını belirtti.

Programda konuşan TİKA Uzmanı İbrahim Aybek ise Tay Halkı ve Türk Milleti arasındaki dostluğun, Osmanlı Devleti zamanından gelen köklere sahip olduğunu, Bangkok’ta üzerinde Osmanlı Arması bulunan Bang Uthit Camii’nin bu köklerin bir nişanesi olduğunu dile getirdi. Caminin TİKA tarafından restore edilmesiyle Tayland-Türkiye dostluğunun da gelecek nesillere aktarıldığını belirtti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Filipinler’de Mültecilere Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filipinler’in başkenti Manila’da 500 kişilik iftar programı gerçekleştirildi ve Müslümanların yaşadığı Mindanao’da çatışmalardan dolayı yerlerinden olmuş 600 aileye gıda paketi dağıtıldı. TİKA vasıtasıyla Türkiye, Filipinli Müslümanların her...