Haberler

16 Ocak 2023

TİKA’dan Senegalli Balıkçılara Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Senegal’in Kaolack Belediyesi iş birliğinde kentte bulunan balık pazarına buz üretme makinesi desteği sağlandı.

TİKA ve Kaolack Belediyesi iş birliğinde ilçede bulunan balık pazarı esnafının kullanabileceği kalıp buz üretim makinesi temin edildi. Günde 8 ton buz üretme kapasitesine sahip makine, Türkiye’den getirilerek Kaolack Belediyesi yetkililerine teslim edildi. Belediye personelince montaj işlemi tamamlanan makine, tezgâhlarda satış yapan 300 balıkçının hizmetine sunuldu.

T.C. Senegal Büyükelçisi Ahmet Kavas ve Kaolack Belediye Başkanı Serigne Mboup makinenin ilk kullanıma başlandığı gün balıkçı esnafını yalnız bırakmayarak ‘hayırlı olsun’ dileklerini ilettiler.

Sonraki Haber

TİKA’dan Cezayir’de Çocuk ve Kadınlara Yönelik Faaliyet Yürüten STK’ya Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Cezayir’in güneyindeki Timimun kentinde çocuk, genç ve zanaatkâr kadınlara yönelik faaliyetler yürüten Tigurarin Derneği’ne donanım desteği sağlandı. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje ile Cezayir’in güneyindeki Timimun kentinin köklü...