Haberler

04 Kasım 2015

TİKA’dan Romanya Milli Sporuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Romanya Ulusal Spor Araştırmaları Enstitüsü Spor Salonu’na tadilat ve ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA, Romanya’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. TİKA tarafından Romanya Spor Bakanlığına bağlı, Romanya’daki resmi sporcuların mental ve fiziksel eğitiminin yapıldığı Romanya Ulusal Spor Araştırmaları Enstitüsü Spor Salonu’na tadilat ve ekipman desteğinde bulunuldu. Proje kapsamında tadilat ve ekipman desteğinde bulunulan Romanya Ulusal Spor Araştırmaları Enstitüsü Spor Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene, Romanya Spor Bakanı Gabriella Szabo, T.C. Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik, TİKA Bükreş Program Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan, milletvekilleri, bürokratlar, ilgili kurum yetkilileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Romanya Spor Bakanı Gabriella Szabo, TİKA ile yapılan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki yakın ilişkilere katkı sağlayacak birçok proje için bunu bir ilk adım olarak gördüklerini kaydetti. T.C. Bükreş Büyükelçisi Ertaş ise söz konusu projenin iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini pekiştirme noktasında önemli katkısı olacağını belirterek TİKA ve ilgili kurum yetkilerine böyle nitelikli bir proje ortaya çıkartmalarından dolayı tebriklerini ilettiler.

TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Çevik de TİKA’nın faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde eğitim alt yapısının geliştirilmesi ile ilgili projelere öncelik verildiğinden bahsederek bu projenin de Romanya sporcularının mental ve fiziksel eğitimi noktasında önemli bir proje olduğunu dile getirerek, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Kamerun’da Kadın İstihdamına Destek Devam Ediyor

Kamerun Kadın ve Aile Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Yaounde Tsinga Mesleki Eğitim Merkezi’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteğinde bulunuldu. TİKA, Kamerun’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Kamerun’da farklı...