Haberler

05 Kasım 2015

Kamerun’da Kadın İstihdamına Destek Devam Ediyor

Kamerun Kadın ve Aile Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Yaounde Tsinga Mesleki Eğitim Merkezi’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, Kamerun’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Kamerun’da farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Kamerun’da TİKA tarafından tadilatı gerçekleştirilen Yaounde Tsinga Mesleki Eğitim Merkezi’ne donanım desteğinde bulunuldu.

Proje kapsamında söz konusu merkezin, Bilgisayar Eğitimi Bölümüne, Ağırlama-Gıda Bölümüne, Giyim Bölümüne, Kuaförlük Bölümüne, Psikoterapi Odasına ve TİKA tarafından tesis edilen konferans salonuna donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA Kamerun Koordinatörü Dr. Alparslan Çevik, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, TİKA olarak Kamerun’da son dönemde özellikle kadın ve çocuklara yönelik faaliyetlere önem verildiğini belirtti. TSINGA Meslek Eğitim Merkezi’nin başkent Yaounde’nin merkezinde 55 yıldır hizmet verdiğini ifade eden TİKA Kamerun Koordinatörü Dr. Çevik, söz konusu merkezin tadilatının da 2 ay kadar önce yine TİKA tarafından yapıldığını, ayrıca TİKA tarafından gerçekleştirilen donanım desteğiyle de mesleki eğitim çalışmalarının daha iyi sonuçlar vereceğini ifade etti. 

Sonraki Haber

Dokuzuncu Seul Resmi Kalkınma Yardımları Uluslararası Konferansı Güney Kore’nin Başkenti Seul’de Düzenlendi

Seul Resmi Kalkınma Yardımları (RKY) Uluslararası Konferansı’nın dokuzuncusu Kore Dışişleri Bakanlığı ve Kore Uluslararası İşbirliği Ajansı (KOICA) işbirliğinde Güney Kore’de gerçekleştirildi. Seul RKY Uluslararası Konferansı kalkınma işbirliği ve RKY’nın rolü konularında bilgi paylaşımını öngören bir...