Haberler

21 Şubat 2016

TİKA’dan Nombake Mescidi'ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Gabon’un başkenti Libreville’de tadilat halinde olan Nombake Mescidi’nin halıları yenilendi.

TİKA Afrika’da faaliyetlerine devam ediyor. TİKA bu kapsamda Gabon’un başkenti Libreville’de bulunan Nombake Mescidi’nin halılarını yeniledi.

Müslümanların azınlıkta olduğu Gabon’un başkenti Libreville’de Müslümanlara hizmet veren Nombake Mescidi’nin yetkilileri, mescidin halılarının yenilenmesi konusunda TİKA’dan destek talebinde bulundu. Söz konusu mescit şehrin en işlek ticari merkezlerinin ve dükkânlarının kümelendiği Nombake semtinde bulunuyor ve özellikle de Müslüman esnaf tarafından yoğun olarak kullanılıyor.

Nombake Mescidi’nin halılarının yenilenme töreni, TİKA mensuplarından oluşan bir heyetin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende söz alan mescit imamı, maddi yetersizliklerden ötürü mağdur olduklarını, TİKA tarafından yapılan yardımdan dolayı çok memnun oldukları belirterek, TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Modern Afganistan’ın Kurucusu Ahmet Şah Baba Anıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 269 yıl önce modern Afganistan’ın temellerini atan Ahmet Şah Baba Kabil’de düzenlenen törenle anıldı. Afganistan’da tesis edilen iç barışın güçlendirilmesi, çok milletli yapı içinde var olan kültürel...