Haberler

09 Aralık 2021

TİKA’dan Nijerli Kadın Üreticilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Kadın Esnaflar Sergi Ajansı (SAFEM) tarafından 12.’si Nijer’de düzenlenen “SAFEM Fuarı” nda, Nijer’i temsilen katılan Nijer İmalatçı Kadınlar Konfedarasyonuna stant ve ekipman desteği sağladı.

Uluslararası Kadın Esnaflar Sergi Ajansı (SAFEM) tarafından 2 yılda bir düzenlenen ve 28 ülkeden yüzlerce Afrikalı kadın üretici ve imalatçının yer aldığı Fuar bu yıl başkent Niamey’de düzenlendi.

Fuar kapsamında Nijer’in farklı bölgelerinden başkent Niamey’e gelen konfederasyon üyeleri, kendi imal ettikleri yöresel ürünleri tüketicilerle buluşturarak hane ve ülke ekonomisine katkıda bulunurken, çeşitli ülkelerden gelen yabancı ziyaretçiler sayesinde de ülke turizmine katkı sağlıyor.

TİKA’nın desteklediği Federasyona ait stantlar T.C. Niamey Büyükelçisi Mustafa Türker Arı ve TİKA Niamey Koordinatör Yardımcısı Tanju Polat tarafından ziyaret edilirken, hazırladıkları yöresel ürünleri takdim eden kadın üreticiler, TİKA’nın desteklerinden çok memnun olduklarını ve TİKA sayesinde kendilerini yalnız hissetmediklerini dile getirdiler.

TİKA farklı sektörlere yönelik mesleki eğitim ve hibe faaliyetleriyle üreten kadınların yanında olmaya devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kiev’e Taşınan Kırım Tatar Kadınlarına Bilgisayar Destekli Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kırım Ailesi Kültür Merkezinde Kiev’e taşınan Kırım Tatar kadınlarına yönelik bilgisayar, yazıcı, bilgisayarlı otomatik nakış makinesi, ütü, kumaş ve sarf malzemeleri gibi çeşitli donanım ürünleri tedarik edilerek...