Haberler

27 Nisan 2022

TİKA’dan Nijer’de İftarlık Dağıtımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer’in başkenti Niamey’de 7 gün süren iftarlık dağıtım programlarından toplamda 5000’e yakın ihtiyaç sahibi faydalandı.

TİKA, 2022 Ramazan programları çerçevesinde, Nijer Çalışan Kadınlar Federasyonunun da iş birliğiyle, başkent Niamey’in Koira Kano, Kubia, Saga ve Tindo Koirey mahallelerinde yaşayan yüzlerce ihtiyaç sahibini mahalle camilerinde bir araya getirerek iftarlık kumanya dağıtımı gerçekleştirdi.

Ayrıca, Burkina Faso ve Mali sınırında yaşanan terör olayları nedeniyle evlerini terk etmek ve Niamey’deki kamplarda yaşamak zorunda kalan binlerce mülteciye BISEG Gönüllüler Derneği iş birliğinde iftarlık yemek dağıtıldı.

TİKA Niamey Ofis çalışanlarının da katıldığı programlara ilgi oldukça büyüktü. Beklenin üzerinde katılımla gerçekleştirilen programlarda, tarihi Türk-Nijer dayanışması bir kez daha vurgulanarak Türk halkı ve Türkiye Cumhuriyeti için dualar okundu.

Nijer toplumu nezdinde beğeniyle karşılanan toplu iftar organizasyonları, iftarlık dağıtım programları ve gıda yardımları bu yıl da “Ramazan Programları” temasıyla düzenlenmeye devam ediyor.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijer’de Agadezli Balık Üreticilerine Destek

Türk İşbilirği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer’in kadim şehri Agadez’de yerel girişimcilerin kurduğu Agadez Su Ürünleri Kooperatifine yem üretim tesisi kuruldu. Nüfusunun büyük bir bölümü tarım ve hayvancılıkla uğraşan Nijer’de gittikçe yaygınlaşan alternatif tarım...