Haberler

16 Temmuz 2018

TİKA’dan Mozambik’e Pamukçuluk Alanında Eğitim Desteği

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Mozambikli pamuk yetiştiricilerine uygulamalı eğitim verildi.

Mozambikli pamuk yetiştiricilerine yönelik TİGEM Nazilli Pamuk Araştırma Merkezinde yapılan programda verimliliğin arttırılmasına yönelik bir haftalık uygulamalı eğitim verildi.

Çiftçilere verimlilik, toprak koruma ve zararlılarla mücadele alanlarında bilgiler verildi.  Eğitim sonunda sertifikalarını alan çiftçiler edindikleri yeni bilgileri ülkelerinde denemek için sabırsızlandıklarını ifade ederken Türkiye’ye ve Türk halkına teşekkürlerini iletti. 

Kırsal kalkınma ve doğru tarım uygulamalarının Afrika coğrafyasında yaşanan birçok olumsuzluğun önüne geçeceğine inandığını belirten TİKA Mozambik Koordinatörü İbrahim Aybek, bu alanda Türkiye’nin tecrübelerini dünya ile paylaşmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

 

Sonraki Haber

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Moldova’da Kutlandı

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain ve kanlı darbe girişiminin ikinci yıldönümünde Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi’nde gerçekleştirilen “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri ile hayatını kaybeden şehitlerimiz anıldı.  Gökoğuz Yeri’nin başkenti Komrat ve Çadır-Lunga...