Haberler

16 Temmuz 2018

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Moldova’da Kutlandı

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain ve kanlı darbe girişiminin ikinci yıldönümünde Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi’nde gerçekleştirilen “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri ile hayatını kaybeden şehitlerimiz anıldı. 

Gökoğuz Yeri’nin başkenti Komrat ve Çadır-Lunga Kasabalarında düzenlenen törenlerde şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu. 251 şehidimiz anısına 251 balon Gökoğuz Yeri semalarına bırakıldı.

Gökoğuz Yeri 1.Başkan Yardımcısı Vadim Ceban, Halk Meclisi Başkanı Vladimir Kıssa, belediye başkanları, valiler halk katıldı.

Ceban, Türk-Gagauz Kardeşliğine vurgu yaparak, güçlü bir Türkiye olmadan güçlü bir Gökoğuz Yeri olamayacağı ifade ederek hain darbe girişimine karşı Türk halkının demokrasi uğruna direnişinin herkese örnek olması gerektiği belirtildi.

Etkinlikler kapsamında Çadır-Lunga Şehir Parkı’nda üzerinde şehitlerimizin isimlerinin ve 15 Temmuz 2016’da yaşananların yazıldığı bir taş anıt dikildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Romanya’da 251 Şehidimiz Adına 251 Fidan

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Romanya’da düzenlenen etkinlikte Milli İrade’nin ve demokrasinin korunması uğruna canlarını vererek bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz anıldı. Hain darbe girişiminin iç yüzü anlatılarak FETÖ’nün sadece...