Haberler

02 Mayıs 2023

TİKA’dan Moğolistan’da Okul Öncesi Eğitime Destek

Bayan-Ölgiy Vilayeti’nin kırsal bölgesinde yaşayan 02-05 yaş arası çocukların okul öncesi eğitim aldığı Altantögts İlçe Kreşinin donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapılarak ihtiyaç duyulan malzeme ve ekipmanlar temin edildi.

Toplam 125 çocuk kapasiteli kreş, 1962 yılında kurulmuş olup, son 30 yıldır malzeme ekipman yenilenmesi yapılamamıştı. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje ile uluslararası standartlara uygun okul öncesi eğitim malzeme ve ekipmanları temin edilerek kreş faaliyetlerinin sürdürebilirliğine katkı sağlandı.

Kreşe malzeme ve ekipmanların teslim törenine katılan Altantögts İlçe Kaymakamı Aybek Şöndey ve kreş çalışanları Türk halkı ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gürcistan İtfaiyesine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Acil Durum ve Afet Müdahaleleri Eğitim Programı (ADAMEP) kapsamında Gürcistan İçişleri Bakanlığı Acil Durumlar İdaresine ısıya dayanıklı elbise ile ekipman desteğinde bulunuldu. Gürcistan genelinde çeşitli teknik yardım...