Haberler

15 Kasım 2016

TİKA’dan Moğolistan’da Engelli Vatandaşlara Çadır Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da yaşayan evsiz engelli vatandaşlara çadır desteğinde bulunuldu.

Ulanbator’da yaşayan evsiz engelli vatandaşlara TİKA tarafından çadır yardımı yapıldı. Ulanbator’da engelli vatandaşlara yönelik faaliyet gösteren Buyanbat Sivil Toplum Kuruluşu ve Moğolistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tespit edilen evsiz, yoksul ve engelli 6 aileye, beş duvarlı ve mobilyalı, tam donanımlı Moğol çadırı temin edildi. TİKA tarafından temin edilen çadırlar düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.  

Teslim törenine, TİKA Ulanbator Koordinatörü Veysel Çiftci, TİKA Ulanbator Koordinatör Yardımcısı Ömer Gündoğdu, T.C. Ulanbator Büyükelçiliği 3. Katip İbrahim Şahin,  Sosyal İşleri Koordinatörü Halil Tokul, Buyanbat Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı Tunerev Buyanbat ve engelli vatandaşlar katıldı.

TİKA Ulanbator Koordinatörü Çiftci, teslim töreninde yaptığı konuşmada, TİKA’nın bu sene içerisinde engellilere yönelik gerçekleştirdiği projelerden bahsederek, bugünkü projenin toplum içindeki engelli vatandaşlara yönelik farkındalık kazandıracağını ifade etti. Buyanbat Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı Tunerev ise engelli vatandaşların barınma ihtiyacına yönelik projeden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, Türk halkına ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ukrayna Milli Taras Şevçenko Üniversitesi’ne Yabancı Dil Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna Milli Taras Şevçenko Üniversitesi’ne Yoğun Yabancı Dil Öğretimi Laboratuvarı kuruldu. Ukrayna’nın en köklü yüksek eğitim kurumu olan Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Filoloji Enstitüsünde Yoğun Yabancı...