Haberler

10 Şubat 2021

TİKA’dan Moğolistan’da 2000 Aileye Gıda Paketi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kovid-19 ile mücadeleye destek kapsamında Moğolistan’da 2000 aileye gıda paketi ve hijyen malzemesi dağıttı.

TİKA tarafından yürütülen proje kapsamında, Ulanbator’un Bayangol, Bayanzürh, Nalayh, Han-Uul, Songinhairhan, Sühbaatar ve Çingiltey Belediyeleri sınırları içerisindeki dar gelirli ailelere ve Engellilerin Kişisel Gelişimi Genel Müdürlüğüne toplam 2000 gıda paketi dağıtıldı. Gıda paketleri Moğolların en önemli Milli Bayramları olan “Tsagaan Sar Bayramı (Beyaz Ay)’da düzenlenen törenle ailelere teslim edildi.

Törene Moğolistan Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakan Yardımcısı Zülfikar Sarkıt, TİKA Ulanbator Koordinatörü Emrah Ustaömer ve belediye sosyal yardım kurumlarının temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Moğolistan Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakan Yardımcısı Zülfikar Sarkıt, “TİKA, Moğolistan’a her zaman destekte bulunarak farklı alanlarda projeler gerçekleştiriyor. Ülkede uygulanan Kovid-19 karantinası nedeniyle dar gelirli aileler temel gıda yardımına ihtiyaç duyuyordu. Bakanlığımızca bu ailelere destek sağlanmasına rağmen yetersiz kaldığımız için TİKA’ya talebimizi iletmiştik. Sağ olsun, TİKA da talebimizi olumlu karşıladı. Moğollar için oldukça kutsal olan ve ritüel olarak insanların ikramlarda bulundukları bayramımızda verilen destek bizi çok mutlu etti. Türkiye Devletine ve TİKA’ ya teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Sonraki Haber

Kamerun’da Eğitim Altyapısına TİKA Desteği

Kamerun’un Ngaoundere şehri Nyambaka kasabasında 1996 yılında inşa edilen Nyambaka lisesinin yenilenmesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlandı. Bu yıl iki dilli lise statüsü verilen okul alanı içine, yörenin şartlarına uygun bir şekilde...