Haberler

22 Aralık 2023

TİKA’dan Lübnan’da Duris Türkmenlerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Lübnan’ın doğusunda yer alan Bekaa Vilayetinde yaşayan Duris Türkmenlerinin kültürel alanda desteklenmesi amacıyla 500 m2 alana sahip “Çok Amaçlı Salon” inşa edildi.

Proje kapsamında, 5.000 nüfusa sahip ve üçte biri Türkmen olan bölgenin, en büyük beldesi olan Duris’te inşa edilen çok amaçlı salon ile Türkmenlerin taziye, iftar, toplantı gibi çeşitli kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri bir mekana kavuşmaları amaçlandı.

Ayrıca proje kapsamında kurulan solar sistem ile de çok amaçlı salon akşamları öğrenciler için hem ders çalışabilme hem de sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayacak.

Söz konusu projeye; başta Lübnan Türkmenlerine yönelik projeler olmak üzere Başkanlığımızın birçok projelesinde yer alan ve 1 Kasım 2019 yılında vefat eden Celalettin Güngenci’nin ismi verildi.

Sonraki Haber

TİKA'nın Katkılarıyla KKTC'deki Birinci Sınıf Öğrencilerine Kitap Dağıtımı Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından basım aşamasında destek verilen “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (TİKA) tüm birinci sınıf öğrencilerine dağıtılıyor. KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel...