Haberler

22 Aralık 2023

TİKA'nın Katkılarıyla KKTC'deki Birinci Sınıf Öğrencilerine Kitap Dağıtımı Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından basım aşamasında destek verilen “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (TİKA) tüm birinci sınıf öğrencilerine dağıtılıyor.

KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde 2022 yılında hayata geçirilen ve son basımına TİKA tarafından destek verilen “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı”, KKTC genelindeki tüm ilkokulların birinci sınıflarında öğrenim gören çocuklara dağıtılacak.

Proje kapsamında kitabın ilk dağıtımı Girne 23 Nisan İlkokulunda gerçekleştirildi.

Sibel Tatar’ın katılımıyla, Girne 23 Nisan İlkokulunda gerçekleşen dağıtım etkinliğinde, Cumhurbaşkanı İdari Daire Müdürü Osman Çağakan, TİKA Lefkoşa Koordinatörü Havva Pınar Özcan Küçükçavuş ile öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Sibel Tatar dağıtım etkinliğinde yaptığı açıklamada, ebeveynleri çocuk yetiştirme sürecinde bilgilendirmek, çocuğun gelişimi ile ilgili çeşitli konularda farkındalıklarını artırmak ve çocuklarını büyütürken onlarla keyifli zamanlar geçirmelerini desteklemek amacıyla hazırlanan kitabın, uzun yıllar akademik ve uygulama alanında emek vermiş akademisyenlerin katkıları ile oluşturulduğunu belirtti.

Sonraki Haber

TİKA Tacikistan’da Tam Teşekküllü Bilim Laboratuvarı Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Tacikistan’ın eğitim altyapısının geliştirilmesi amacıyla ülkenin ilk uluslararası okulu Duşanbe Uluslararası Okuluna tam teşekküllü bir bilim laboratuvarı kuruldu. Okulda ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin...