Haberler

12 Mayıs 2023

TİKA’dan Ljuboviç Eğitim Merkezine Sera Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da faaliyet gösteren “Ljuboviç” Eğitim Merkezine, iş ve uğraşı terapisinde kullanılmak üzere sera kuruldu.

TİKA tarafından “Ljuboviç” Eğitim Merkezinde uygulanan iş ve uğraşı terapisi kapsamında tarım faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için 100 m2’lik tarım alanına sahip sera kuruldu.

Proje kapsamında  kazma, kürek, çapa, tırmık, el arabası, üniforma, çizme, eldiven vb. tarım aletleri temin edildi.

Merkezde yapılan teslim törenine, Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Admir Adroviç, T.C. Karadağ Büyükelçisi Barış Kalkavan, “Ljuboviç” Eğitim Merkezi Müdürü Nina Deleviç ve TİKA Karadağ Koordinatörü Abdurrahman S. Toprak katıldı.

Törende konuşan Karadağ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Adroviç, TİKA’nın Karadağ’da gerçekleştirdiği projelerin büyük bir takdirle karşılandığını belirtti.

T.C. Karadağ Büyükelçisi Kalkavan, çocuk ve gençlere yapılan yatırımların aslında geleceğe yapılan yatırım olduğunu, Türkiye’nin TİKA eliyle Karadağ halkının ihtiyaç duyduğu her alanda iş birliğine hazır olduğunu kaydetti.

Büyükelçi Kalkavan, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Ülke genelinde davranış sorunu gösteren çocukların korunma ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan “Ljuboviç” Eğitim Merkezi, bireysel olarak tespit edilen ihtiyaçlara göre geliştirilen eğitim programları uygulayan tek kamu kurumu olarak öne çıkıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’daki Gençlerin İstihdamına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın Herat kentinde gençler için Ofis Görevlisi Temel Eğitim Programı düzenledi. Afganistan’ın Herat şehrindeki idareler ve STK’larda çalışan gençlerin daha da etkin çalışabilmeleri ve üniversiteden yeni mezun olan...