Haberler

03 Nisan 2016

TİKA’dan Latin Amerika Ülkelerinden Guyana’ya Eğitim Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Guyana’nın başkenti Georgetown’da Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 8 ilköğretim okulunun bilgisayar laboratuvarlarına teknik ekipman desteğinde bulunuldu. 

Guyana’nın başkenti Georgetown’da eğitime büyük destekte bulunuldu.  Guyana Eğitim Bakanlığı’na 8 adet ilköğretim okuluna dağıtılmak üzere bilgisayar, projektör ve lazer yazıcı yapılan tören ile yetkililere teslim edildi.

Enterprize İlköğretim Okulu’nda yapılan teslim törenine Guyana Eğitim Bakanlığı Genel Sekreteri Sayın Delma Nedd, Eğitim Bakanlığı temsilcileri, okul yöneticileri ve TİKA yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Eğitim Bakanlığı Genel Sekreteri Sayın Nedd eğitim ve öğretimdeki hedeflerini gerçekleştirmeye yardımcı olduğu için TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti. Yapılan yardımlarla Guyana’nın çeşitli şehirlerinde bulunan 8 ilköğretim okuluna bilgisayar laboratuvarı açtıklarını, her okula bilgisayar lazer yazıcı, projektör, yazılım desteği sağlandığını ve bu sayede Eğitim Bakanlığı’nın iki yıl içinde gerçekleştirmeyi planladığı her okul için bir bilgisayar laboratuvarı projesinin %20’sinin gerçekleştirildiği belirterek, memnuniyetlerini ifade etti.

Okul Müdiresi Gladys Dickson-Damon törende yaptığı konuşmada okullarında bir bilgisayar laboratuvarı kurulmasını her zaman arzu ettiklerini ve görev süresi bitmeden önce gerçekleştiği için memnun olduğunu belirterek, okul yönetimi ve aileler adına TİKA’ya olan teşekkürlerini dile getirdi.

TİKA Kolombiya Koordinatörü Dr. Mehmet Özkan Guyana’da olmaktan duyduğu memnuniyeti, bu yardımlardan uzun bir süre faydalanılacağını umduğunu ve Guyana ile olan ilişkilerin daha da geliştirilmesi niyetinde olduğunu belirtti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Sudan’da Öğrenci Yurduna Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudan’nın Başkenti Hartum’da bulunan ve yaklaşık 30 öğrencinin faydalanacağı erkek öğrenci yurduna donanım desteğinde bulundu. TİKA Sudan’daki faaliyetlerine devam ediyor. TİKA, Sudan'da eğitimin desteklenmesi çerçevesinde ülkenin başkenti Hartum’daki...